Stanley

O značce STANLEY

Společnost STANLEY WORKS je budována s ohledem na schopnost konkurovat na trzích v přítomnosti i budoucnosti a uchovat si svoji pozici jednoho z největších výrobců a obchodníků s nářadím ve světovém měřítku. Obchody společnosti jsou rozloženy do mnoha oblastí jak z hlediska struktury výrobků, tak z hlediska geografického či distribučních cest (kanálů). Společnost směřuje co nejefektivněji kupředu, aby zavedla své výrobky na nové trhy, mezi které patří např. východní Evropa či Dálný Východ. V dnešní době je jméno společnosti STANLEY WORKS známo po celém světě jako spolehlivá záruka kvality a hodnoty.

V roce 1843, podnikavý obchodník jménem Frederick Trent Stanley založil v Connecticutu, ve státě New Britain malou dílnu na výrobu dveřních zástrček a dalšího kování z tepaného železa. Stanleyho podnik na výrobu zástrček byl jen jeden z mnoha malých výrobních závodů a ostatních dílniček na dvorcích domů, kteří se snažili docílit vlastního rozvoje a růstu v kovovýrobě. Ale Stanley měl skutečně tvořivého ducha a zcela výjimečnou schopnost dělat věci správným způsobem a tak jeho dílna prosperovala až vyrostla do podoby společnosti The Stanley Works (Stanleyho závodů).

V roce 1992 vstoupila společnost STANLEY WORKS na československý trh nákupem akciového podílu ve společnosti TONA, a.s. v Pečkách. Postupně navýšila svůj podíl až na současných více než 90% a při zachování původní značky ručního utahovacího nářadí TONA rozvíjela své aktivity v prodeji svého zboží.

Společnost STANLEY WORKS však nezůstávala jen u tradičního nářadí ale s rozvojem nových technologií se zaměřila i na nové, netradiční výroby - v roce 2004 se uskutečnila řada akvizicí orientovaných na technologicky vyspělé společnosti - např. CST/Berger, výrobce laserových nivelačních přístrojů apod. V roce 2006 se uskutečnila nejvýznamnější akvizice v celé historii společnosti a do majetku STANLEY WORKS přešel významný evropský výrobce nářadí zaměřený na autoservisy a průmysl - společnost FACOM.

Záruka na výrobky STANLEY

Na veškerý sortiment značky STANLEY se poskytuje záruka 2 roky.

Webové stránky naleznete na http://www.stanleyworks.cz/.

Značka STANLEY u nás

Jsme autorizovaným prodejcem značky STANLEY.

Prodáváme široký sortiment nářadí STANLEY, které máme obvykle skladem.

Kategorie Stanley

3
17
4